Bay ve Bayanlar ile Canlı Sohbet
Sitesi


Sohbetci.Net Yeni nesil dünyanın en sosyal kültürel olan Sohbet IRC internetin dahil olmasıyla, sanal sohbet kültürün de çok hızlı gelişmesi hiç kimseyi şaşırtmadı. 2004 yıllarından hayatımıza giren Sohbetci.NET platformları gün geçtikçe hayatımızda daha büyük bir yer kaplamaya başladı ve yediden yetmişe herkesi bu ortamda toplamayı başardı.

Seviyeli insanlar ile Mobil Sohbet
Odaları


Mobil Android Sisteminden Gelişmiş teknoloji insanlığa en büyük katkısı kuşkusuz ki hayatı kolaylaştırması oldu. Akıllı telefonlardan giriş yaparak sitemize bağlandığınız anda mobil sohbet ile chat deneyimini tatmış oluyorsunuz. Cihazınızın ekran çözünürlüğü ne olursa olsun, modeli ve işletim sistemi ayrımı olmaksızın rahatça sitemizde dolaşabilir ve tanışıp arkadaş olma imkanı sunuyoruz.

Sohbet ChatTeknolojinin bir hayli gelişmesiyle yalnız günlük hayatımızı kolaylaştırmıyor, en güzel iletişim becerilerimizi de geliştirdiği örnek verecek olursak Chat’tir. Buna hemen kısaca bir tanımlama yaparsak Chat, Türkçe anlamı sohbet demektir. Chat denilince internet üzerinden elbette hiç tanımadığımız hatta rastgele birisiyle sohbet edebilme şansına sahibiz. sadece tanımadığımız insanlarla kalmıyor tanıdık insanlarla bile özel uygulamalar ve web sitelerinin aracılığı ile sohbet edebiliyoruz. Chat yapman aslında tanımadığımız kişilerle konuşmak demek değildir. İletişim çağı elbette çok ilerlemekte olup sanki içimizdeki duyguları da sanallaştırdı. Artık eskisi gibi iletişimi yüz yüze kuramaz hale geldik. Birçok kişi kendisini sanal olarak daha iyi hatta güçlü bir şekilde ifade eder diyebiliriz. Chat, eskiye göre masumluğunu halen günümüze yansıtabiliyor mu bunu pek bilemeyiz. Birçok kişi mIRC zamanını halen dün gibi hatırlamakta. Eskiler aslında bir macera, bir heyecan yeni dostluklar edinmek isterdi. Peki şimdi böyle kaldı mı diyecek olursak eskiye göre pek az diyebiliriz. Hemen hatırlatma gereği duyalım, önceleri MSN messenger’in şuan ne dinliyorum özelliği ile sevdiğimiz insanlara dolaylı olarak şarkılar göndermedik mi? Aslın pek masumdu o zamanlar Sohbet Chat dönemleri. Heyecandan başka bir şey değildi diyebiliriz. Deriz ya her şeyin ilki özeldir demenin de vermiş olduğu cesaretle bunları söyleyebiliriz. Sohbet siteleri ilk çıktığı dönemler çok güzel ve özeldi. Şimdiye bakarsak eğer teknoloji epey gelişti hatta takip edemez hale geldik. Kişilere özel programların çıkması ile birlikte artık herkes tanıdık tanımadık anlık olarak konuşur hale geldi.

Nickname Nedir?

Kısaca Türkçe karşılığı takma ad diyebiliriz. Karşınızdaki insanla sohbet ederken kendi adınızı kullanmak istemiyorsanız şayet güzel, havalı, nickleri elbet alabilir ve sohbet odalarına giriş yapabilirsiniz. Şöyle diyecek olursak eğer, eskiye göre insanlar artık kendi isimleri ile girmeye başladılar. Sohbet ilk çıktığı zamanlardan beri bir sürü insan bu gibi platformlarda bulunup hangi nick ile giriş yapmış ise onu halen kullanan kullanıcılar da elbette devam etmekte. İnsanlar artık bu tür sohbet platformlarında dilediğince kısıtlama bile olmadan sohbet edebilmekte. Mesaj özelliği olan her yerde ve her an istediğiniz kişilerle beraber sohbet edebiliyorsunuz. Hatta tüm dünyadan. Sohbet sadece sıradan arkadaşlıklar için değil duygusal ilişkiler için bile insanlar buralarda barınıyorlar. Pek çok arkadaşlık sitesi olmasına rağmen insanlar kalıplaşmış bazı sitelerden elbet vazgeçmek istemiyorlar. Bu kısa anlatımda vaktinizi ayırıp okuduğunuz için teşekkürler. Sohbetci sitesi sizleri her zaman sohbet ettirmekte.

Bir önceki yazımız olan İzmit Sohbet başlıklı makalemizde izmit sohbet, izmit sohbet odaları ve sohbetci hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir