Sohbet odalarımızı sizler için güzelleştirdik.

Sohbet odalarımızda kesintisiz ve güvenli olarak sohbet edebilirsiniz. Kullanıcılarımıza güvenli şekilde sohbet edebilecekleri ortamı sağlamak için çaba göstermekteyiz. Vakit kaybetmeden aramıza katılarak yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

sohbet

SOHBET'E HEMEN
GİRİŞ YAPIN

sohbet icon
sohbet icon

mirc indir Daha hızlı giriş yapabilmek için türkçe sohbet programını Buradan. indirbilirsiniz.

Türkçe Mirc

03.12.2023 Tarihinde Sohbetci tarafından eklendi

Sohbetci.Net sohbet odalarına ait mirc download, mirc indirme resmi link indirme platformudur.

Türkçe mirc indir

Mirc kullanımı tarihi bakımdan neredeyse yıllanmış bir süreç geçirmiştir. Tahmini olarak 30 yıla aşkın bir süredir internet kullanıcıları Mirc sistemini kullanmakta ve bu sistem üzerinden sohbet etmektedir.

türkçe mirc
türkçe mirc

Zamanla düz mirc olarak tasarlanan ve sonra üzerinde bir çok addon ve dosya değişikliğine gidilerek her sunucunun kendine ait tasarımı oluşturulmuştur.

Mirc İndir

Mirc indirdikten sonra bağlantı kurabileceğiniz alanı sizlere anlatmamız gerekirse eğer, kurulumunu yaptıktan sonra masaüstüne inen mIRC simgesine tıklayıp karşınıza gelen menüye örnektir ”/server irc.sohbetci.net” yazdıktan sonra bu sitenin mirc üzerinden sohbet ağına bağlantı kurarsınız. İnternet relay chat olarak bildiğimiz ingilizce açılımı ise paylaşımlı sohbet ağı olarak Türkçe anlam taşıyan bu sistemi tasarlayıp dizayn eden ( Khaled Mardam ) beydir.

İnternet ağı bulunan her bilgisayar ile bu programı kullanmanız mümkündür. Chat ağına bağlandıktan sonra özel veya global kanallar listesini görebilmeniz için ise /list yazmanız gerekmektedir.

Mirc Yazılımının Özelliği Nedir?

Bu sistemin dahili düzen sıralaması ise genel olarak kullanıcı (user), odalar (#kanallar), yöneticiler (ircop,adminler) olarak tanımlanmaktadır.

Mirc sohbet yazılımını kullanan ilk sunucuların başında Dalnet, Superonline, Mynet gibi büyük chat portalları gelmektedir.

Bununla birlikte sadece sohbet ağı olarak değil, eggdrop, tcl, oyun ve radyo botlarıda bu sisteme entegre edilmiş bir şekilde kullanılmaktadır. Yani aslında sohbet ağının atası mIRC programıdır ve uzun yıllardır bu kullanım popüleritesi artarak devam etmektedir.

Mirc programı, özellikle bugün gelmiş olduğu teknolojik alt yapısı  ile birlikte yalnızca bilgisayarlar masaüstü kullanıcıları ile sınırlı kalmadı aynı zamanda akıllı cihazlara mobil mirc özelliği entegre edilerek kullanımı kolay ve her cihazı destekleyebilir yazılımlarla geliştirilerek insanların kullanımına sunuldu.

Akıllı cihazlarınızla uygulama indirdiğiniz sistem üzerinden mirc yazdığınız zaman cep telefonunuzun desteklediği uygulamaların ekrana geldiğini rahatlıkla görebilirsiniz.

Sohbetci.Net Türkçe Mirc indir

Sizlerde Sohbetci.NET alt yapısı ile yazılımı düzenlenen Mirc sistemimizi gönül rahatlığı ile bilgisayarlarınıza indirip rahatça kullanabilirsiniz.

Güvenilir tüm virüs programlarının onayını almış, gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz mirc yazılım programımızı sizlere sunuyoruz..

Yeni arkadaşlar edinebileceğiniz güvenilir Adrestesiniz.

Sohbetcinet yeni arkadaşlar edinebileceğiniz, güvenilir ve nezih bir ortam sağlayan sohbet odasıdır. Sohbet odalarımızda keyifli vakit geçirmenizi dileriz.

arkadaş